Białe Niedziele w Powiecie Wrocławskim w 2022 r.”

Dodane przez k-dembski - pon., 26/09/2022 - 15:22

Kategoria

W dniach: 28 sierpnia 2022 r. w Kątach Wrocławskich, 4 września w Kobierzycach oraz 18 września w Jordanowie Śląskim, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu jako jeden z partnerów wydarzenia, wspomagało akcję profilaktyczną z cyklu „Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim”, której celem było zmotywować mieszkańców powiatu do zadbania o swój stan zdrowia, zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych, a także promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

W ramach zorganizowanych wydarzeń uczestnicy mogli skorzystać z oferty bezpłatnych badań oraz porad lekarskich, w tym: EKG i ABI (które diagnozują przewlekłe niedokrwienia kończyn dolnych), spirometrycznych, dermatologicznych, densytometrycznych, włosów i skóry głowy czy wzroku. Specjaliści z danej dziedziny prowadzili edukację pod kątem ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego, a także w zakresie samobadania piersi i jąder z wykorzystaniem profesjonalnych fantomów. Dodatkowo była możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku w Fundacji DKMS, wyrobienia karty EKUZ w Dolnośląskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, czy co tak ważne przed zbliżającym się szczytem zachorowań na COVID-19, zaszczepić w mobilnym Punkcie Szczepień realizowanym przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Panie zgłaszały się na badania cytologiczne prowadzone w specjalnie przygotowanym do tego CYTOBUSIE, a wszyscy chętni mogli podzielić się tym co najcenniejsze, czyli krwią w specjalnym podstawionym Mobilnym Punkcie Krwiodawstwa.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu w ramach działalności pod hasłem „Włącz się w pomaganie” promowało ideę rodzicielstwa zastępczego i wolontariatu oraz oferowało wsparcie w zakresie informowania o prawach i uprawnieniach osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo prowadzona była edukacja w szeroko rozumianym zakresie działalności Centrum m.in. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar doświadczających przemocy w rodzinie oraz promowania postaw rodzicielskich i metod wychowawczych, których celem jest zwrócenie uwagi na negatywne skutki wynikające ze stosowania przemocy wobec dzieci. Zainteresowani otrzymywali broszury informacyjne i upominki.

Kolorowe stoisko z pracami podopiecznych Powiatowego Klubu Seniora z Kątów Wrocławskich przyciągało wielu zainteresowanych, którzy podziwiali rękodzieła wykonane przez seniorów, przeglądali Kronikę Wydarzeń z życia Klubu oraz dopytywali o rodzaje prowadzonych zajęć.

Poniżej do obejrzenia galeria zdjęć z akcji profilaktycznej!

Białe Niedziele 2022a
Białe Niedziele 2022b
Białe Niedziele 2022c
Białe Niedziele 2022d
Białe Niedziele 2022e
Białe Niedziele 2022f
Białe Niedziele 2022g