Dolnośląska Inicjatywa Międzypokoleniowa

Dodane przez e-jankowska - pon., 26/05/2025 - 12:40
Grafika
Dolnośląska Inicjatywa Międzypokoleniowa

Kategoria

W dniu 20 maja 2025 r. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych w ramach projektu pn.: „Dolnośląska Inicjatywa Międzypokoleniowa” – pilotażowego Funduszu Wsparcia Klubów Seniora.


W wydarzeniu uczestniczyły przedstawicielki Powiatu Wrocławskiego - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu: Arleta Szmigielska – Dyrektor PCPR oraz Elżbieta Walerzak – Główny Specjalista Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich.


Wśród wyróżnionych inicjatyw znalazł się projekt Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich, funkcjonującego w strukturze PCPR, który otrzymał maksymalne dofinansowanie w wysokości 10.000 zł na realizację zadania pt.: „Spotkanie integracyjne bez barier”. Jego celem jest aktywizacja osób starszych oraz integracja międzypokoleniowa w formie wspólnych działań seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz dzieci.


Z rąk Moniki Włodarczyk – Radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Ewy Kisztelińskiej – Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej wręczone zostały listy gratulacyjne dla laureatów projektu.
„Dolnośląska Inicjatywa Międzypokoleniowa” powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby klubów seniora, które często zmagają się z ograniczeniami finansowymi. Fundusz ma na celu wsparcie inicjatyw lokalnych, podnoszenie kompetencji społecznych członków klubów, a także promowanie aktywnego uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym i obywatelskim.


Dzięki pozyskanym środkom możliwa będzie realizacja działań, które budują wspólnotę, przełamują bariery i promują wartości międzypokoleniowej solidarności.

z1
z2
z3
z4
z5
z6
z7
z8