WYJAZD REKREACYJNO – EDUKACYJNY UCZESTNIKÓW POWIATOWEGO KLUBU SENIORA DO POLANICY ZDRÓJ I KŁODZKA

Dodane przez malgorzata - pt., 20/08/2021 - 07:38

Kategoria

WYJAZD REKREACYJNO – EDUKACYJNY UCZESTNIKÓW POWIATOWEGO KLUBU SENIORA DO POLANICY ZDRÓJ I KŁODZKA

             Dnia 17 sierpnia 2021 r. seniorzy z Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich po raz kolejny wyruszyli w drogę po najpiękniejszych zakątkach Dolnego Śląska. Pierwszym turystycznym „przystankiem” na trasie wycieczki była Polanica Zdrój. Miasto i jego okolice, ze względu na swoje górzyste usytuowanie oraz dobroczynny wpływ
na zdrowie przyciągają wielu turystów, a w szczególności kuracjuszy. W centrum uzdrowiska Klubowicze mieli okazję podziwiać Park Zdrojowy, w którego krajobraz wpisują się charakterystyczne obiekty architektoniczne m.in. Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej, Muszla Koncertowa, Hala Spacerowa. Przechadzając się barwnie ukwieconymi alejkami i ścieżkami uczestnicy wycieczki mogli podziwiać okazałe drzewa i krzewy, z których część posiada status pomnika przyrody. Na liście atrakcji turystycznych, którego nie mogło zabraknąć podczas zwiedzania Polanicy Zdroju znalazła się Pijalnia Wód Mineralnych, która stała się dla niejednego zwiedzającego chwilą wytchnienia i relaksu.

Kolejnym etapem wycieczki, który wzbudził największe zainteresowanie uczestników wyjazdu był Minieuroland. Zachwyt wzbudziły nie tyle miniatury budowli i obiektów, charakterystycznych dla Polski i wybranych regionów świata, co imponujące aranżacje roślinne
i kompozycje florystyczne stanowiące integralną część zewnętrznej wystawy pokazowej.

Podczas pobytu w Kłodzku seniorzy mieli możliwość zwiedzenia Podziemnej Trasy 1000-lecia Państwa Polskiego. Ta udostępniona dla zwiedzających część podziemi ma około 700 metrów długości i uatrakcyjniona jest znajdującymi się w niej salami tematycznymi i eksponatami, które nierozerwalnie wiążą się ze średniowieczną historią miasta oraz jego okolic. Spacer ulicami Kłodzka był okazją do podziwiania zabytkowych kamieniczek malowniczo okalających kłodzki Rynek. 

            Wyjazd, ze względu na swój integracyjny charakter, wpłynął na zacieśnienie klubowych więzi, inicjowanie rozmów na temat przeżytych wrażeń podczas wycieczki i planowanie dalszych, wspólnych wypraw krajoznawczych.

Park Minatur
Polanica Zdrój
Pijania wód
Park Minatur
Polanica Zdrój
Pijania wód