Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

SENIORZY DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Wersja dla słabowidzących:

20210131 135406Powiatowy Klub Seniora w Kątach Wrocławskich w dniu 31 stycznia 2021 r. uczestniczył w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku charytatywna zbiórka pieniędzy przeznaczona była na zakup nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Sytuacja pandemiczna w znaczący sposób wpłynęła na realizowanie działań aktywizujących m.in. wolontariackich. Niemniej jednak nie zniechęciło to Klubowiczów, a wręcz przeciwnie, zmobilizowało do podjęcia starań o poprawę jakości życia osób wymagających szczególnej opieki i troski. W czasach kiedy bezpośrednie okazywanie zrozumienia, wrażliwości i szczerości drugiemu człowiekowi stało się niemożliwe, ze względu na izolację społeczną, drobne gesty dobroci, życzliwości i odruchy serca dały nadzieję i sprawiły, że świat w chorobie zmienił się, choć w części, na lepsze.
Seniorzy, włączając się w zbiórkę na rzecz chorych dzieci przekazali na aukcję internetową oraz loterię wyroby rękodzielnicze wykonane w ramach klubowych działań aktywizujących. Udział Klubowiczów w niecodziennym wydarzeniu był również okazją do zaprezentowania umiejętności recytatorskich i wokalnych, które można było podziwiać podczas występu na żywo transmitowanego z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Atmosfera podczas wydarzenia była wspaniała. Seniorzy udowodnili, że pomimo trudnej sytuacji pandemicznej, potrafią przełamać bariery, własne lęki i ograniczenia niosąc wsparcie i pomoc bardziej potrzebującym. Aktywne włączenie się osób uczestniczących w zajęciach Powiatowego Klubu Seniora w tegoroczną edycję WOŚP potwierdziło maksymę, że nawet w najgorszych chwilach człowiek potrafi dać z siebie to, co najlepsze.

20210131 140120 2

IMG-20210201-WA0000 1