Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Mikołajki 2013

Wersja dla słabowidzących:

Zdjęcie grupowe osób uczestniczących w spotkaniu mikołajkowymW dniu 6 grudnia 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyła się impreza z okazji Mikołajek dla 40 dzieci z rodzin zastępczych w wieku od 0 do 14 lat, zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.
Zabawa rozpoczęła się od oficjalnego powitania gości przez Panią Arletę Szmigielską – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu oraz Pana Romana Potockiego – Starostę Powiatu Wrocławskiego.
Animatorzy z firmy SOHO ze Smolca, w osobach elfów przygotowali dzieci na przyjście Świętego Mikołaja. W trakcie zabaw wychowankowie rodzin zastępczych poznawali dzień z życia elfa, śnieżną krainę, szkolili się w sztuce przechodzenia przez komin. Wielką niespodzianką było własnoręczne zdobienie bombek świątecznych, podczas których elfy opowiadały o tradycjach świątecznych. Każde dziecko zostało obdarowane przez Mikołaja wyjątkowym prezentem.

W imieniu własnym, pracowników tutejszego Centrum oraz podopiecznych rodzin zastępczych i ich opiekunów przekazuję niżej wymienionym sponsorom serdeczne podziękowania za ufundowanie środków finansowych, zabawek i słodyczy:

 1. Dach Bud Sp. z o.o.
  Wrocław
 2. Pan Benjamin Gątek
  Park Handlowy Auchan
  Bielany Wrocławskie
 3. Pani Anna Grzechnik
  IKEA Wrocław
  Bielany Wrocławskie
 4. Pani Katarzyna Bytner
  Mondelez Polska Production Sp. z o.o.
  Bielany Wrocławskie
 5. Pan Marcin Seretny
  Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
  w Małkowicach
 6. Pani Agnieszka Suska
  Dom Dziecka im. św. Mikołaja w Kątach Wrocławskich Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
 7. Dom Kredytowy Notus (pracownicy)
 8. Pani Marzena Konieczna (prywatnie).

Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pani Marii Wilk – Przewodniczącej Rady Powiatu Wrocławskiego za wsparcie w organizacji tej imprezy.

Ten gest to wyraz pamięci o naszych podopiecznych i dar radości, jaką mogli się cieszyć w tym dniu. Dzięki Państwu Mikołajki stały się wyjątkowe i na długo pozostaną miłym wspomnieniem.

Wszystkim dzieciom i dorosłym życzę cudownych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 Roku!

Arleta Szmigielska
Dyrektor PCPR we Wrocławiu