Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Wyróżnienie dla Powiatu Wrocławskiego w konkursie Samorząd Równych Szans 2013

Wersja dla słabowidzących:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu z przyjemnością informuje, iż Powiat Wrocławski otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Samorząd Równych Szans 2013 na najlepsze działania na rzecz osób niepełnosprawnych realizowane przez polskie samorządy. Zostało ono przyznane za realizację, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Euro-Concret z Wrocławia, projektu „PER ASPERA AD ASTRA” – kompleksowy projekt wsparcia samozatrudnienia osób niepełnosprawnych. W ramach tego projektu osoby niepełnosprawne otrzymały wsparcie finansowe i merytoryczne w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Konkurs Samorząd Równych Szans organizowany jest cyklicznie przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa, a w 2013 r. miała miejsce jego piąta edycja. Jego celem jest promocja dobrych praktyk realizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych oraz szeroko pojętej aktywności osób niepełnosprawnych w rożnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Wyróżnienie dla Powiatu Wrocławskiego oraz 23 innych samorządów zostało przyznane przez Kapitułę Nagrody pod przewodnictwem Ministra Jarosława Dudy – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas uroczystej gali połączonej z warsztatami poświęconymi tematyce osób niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 14-15 listopada w Karpaczu.