Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

PRZYJDŹ I ODBIERZ SWÓJ INFORMATOR!

Wersja dla słabowidzących:

okadkaZapraszamy osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące w powiecie wrocławskim oraz ich rodziny i bliskich do korzystania z bezpłatnego informatora o ich prawach i uprawnieniach.

 

 

 

 

 

 Spis treci 1

Spis treci 2

Publikacja stanowi kompendium wiedzy o możliwości uzyskania wsparcia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu i gminnych ośrodkach pomocy społecznej na terenie powiatu, a także w zakresie wsparcia instytucjonalnego.

Ponadto na przykładzie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności we Wrocławiu został w nim opisany system orzekania o niepełnosprawności w Polsce. Osoby z niepełnosprawnością znajdą tu również informacje na temat przysługujących im w życiu codziennym ulg i uprawnień.

DSC 0378

PROJEKT

Informator został opracowany merytorycznie przez Martę Ścisłowską – starszego pracownika socjalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu w ramach projektu socjalnego pt. „Wsparcie informacyjne w zakresie praw i uprawnień osób z niepełnosprawnościami w powiecie wrocławskim – wydanie informatora" realizowanego w związku z podwyższaniem kwalifikacji na specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownika socjalnego, specjalność „Praca socjalna z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami".

 

Dzia wsparcia

 

Zachęcamy do korzystania z informatora, mając nadzieję, że będzie on praktycznym przewodnikiemdla osób zainteresowanych poruszoną w nim tematyką, a przedstawione w nim informacje pozwolą w krótkim czasie znaleźć pomoc i wsparcie.

 

str. 3

 

Wydanie publikacji było możliwe dzięki środkom finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.

Logo PFRON

 

PRZYJDŹ I ODBIERZ SWÓJ EGZEMPLARZ INFORMATORA
W SIEDZIBIE POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE WE WROCŁAWIU
PRZY UL. KOŚCIUSZKI 131, IV PIĘTRO, POKÓJ NR 435
ORAZ POWIATOWEGO KLUBU SENIORA W KĄTACH WROCŁAWSKICH
PRZY UL. 1 MAJA 43C

LUB
POBIERZ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ TUTAJ

 

adres

 

budynek starostwa w tym PCPR