Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

I Targi Pracy

Wersja dla słabowidzących:

DSC 0119W dniu 22 maja 2018 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Dni Instytutu Socjologii odbyły się I Targi Pracy, których inicjatorem był Pan dr Dariusz Szrejder – wykładowca w Zakładzie Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej.
Targi składały się z dwóch części: panelowo - dyskusyjnej oraz stoiskowej. Wzięli w nich udział przedstawiciele instytucji pomocy społecznej, absolwenci Wydziału Nauk Społecznych UWr oraz obecni studenci. Ich celem była promocja zatrudnienia wśród studentów w zawodach związanych z pomocą społeczną. Studenci mogli bezpośrednio przy stoiskach uzyskać szczegółowe informacje o możliwości zatrudnieni, podjęcia wolontariatu oraz otrzymać liczne gadżety reklamowe.


Wśród zaproszonych gości - wystawców obecni byli przedstawiciele:
- Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu,
- Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu,
- Wrocławskiego Centrum Integracji,
- IJGD - Internationale Jugendgemeinschaftsdienste.
Targi rozpoczęły się od wystąpienia Pani Elżbiety Oleniacz – Czajki z Biura Karier Uniwersytetu Wrocławskiego, która w ciekawy sposób opowiedziała o zmieniającym się rynku pracy, możliwościach zatrudnienia, jakie czekają na studentów Instytutu Socjologii i wsparciu, jakie mogą oni uzyskać w reprezentowanej przez nią instytucji.
Następnie po krótkiej przerwie, w czasie której uczestnicy Targów mogli zaznajomić się ze stoiskami przygotowanymi przez wystawców, każda z instytucji miała możliwość zaprezentowania się. W imieniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu wystąpiła Pani Magdalena Kuźnicka - Zastępca Dyrektora, która podczas swojej prezentacji opowiedziała krótko o specyfice działalności Centrum i ewentualnych miejscach pracy dla absolwentów socjologii w tejże instytucji.
Po prezentacjach odbył się panel dyskusyjny pomiędzy przedstawicielami instytucji a absolwentami i studentami, podczas którego każdy miał możliwość wypowiedzenia się na temat swojego doświadczenia lub swoich oczekiwań, co do pracy w pomocy społecznej.

DSC 0178 DSC 0237 DSC 0288