Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

List do św. Mikołaja

Wersja dla słabowidzących:

List od w. Mikoaja Fundacja Dajemy Dzieciom SiJuż po raz czwarty Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza wszystkich do udziału w charytatywnej akcji świątecznej „List od św. Mikołaja". Wysyłając list ze strony www.listodmikolaja.fdds.pl można nie tylko sprawić bliskiemu dziecku wyjątkową niespodziankę, ale także pomóc podopiecznym fundacji!

Jest to już kolejna edycja naszej świątecznej akcji „List od św. Mikołaja". W tym roku dochód z akcji wesprze ważny projekt tworzenia przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę specjalistycznych Centrów Pomocy Dzieciom, w których dzieci doświadczające przemocy i wykorzystywania, otrzymają kompleksową pomoc: psychologiczną, medyczną i prawną, pod jednym dachem. Chcemy, aby do końca 2019 powstały 4 takie placówki w całej Polsce – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Do 18 grudnia na stronie www.listodmikolaja.fdds.pl można przygotować list, który dotrze do dziecka na Mikołajki lub Święta. Każdy zamówiony list to pomoc dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Na stronie akcji dostępne są różne wersje grafiki oraz kilka propozycji treści: dla malucha, dla starszaka, dla rodzeństwa i „całkiem już dużego dziecka" – czyli dla dorosłego. Tekst listu można dostosować do odbiorcy, korzystając z formularza i uzupełniając m.in. o imię, wiek dziecka, jego ulubione zajęcia czy zainteresowania. List dostarczany jest pod wskazany adres w pięknej świątecznej kopercie. Wszystko to sprawia, że list od św. Mikołaja jest wyjątkowy i pozostanie ważnym wspomnieniem z dzieciństwa.

Od początku trwania akcji „List od św. Mikołaja", tj. od 2014 r., do maluchów, starszaków i „całkiem dużych dzieci" w całej Polsce trafiło prawie 5 000 listów od Mikołaja! A Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zebrała ponad 100 000 złotych na pomoc dzieciom. W tym roku Mikołaj, wspierany przez swoich pomocników, będzie wysyłał listy w dwóch terminach: na Mikołajki, 6 grudnia (jeśli list zostanie przygotowany do 27 listopada) i na Wigilię, 24 grudnia (list napisany między 28 listopada a 18 grudnia).