Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

„Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami”

Wersja dla słabowidzących:

Plakat usugi asystenckieFundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w projekcie „Rozwój usług asystenckich skuteczną formą wspierania w procesie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami". Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON przekazanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Czym są usługi asystenckie?

Usługi asystenckie są wsparciem, mającym na celu kompensacje trudności w poruszaniu się, komunikowaniu oraz wymianie informacji, których doświadczają osoby z niepełnosprawnościami. Praca asystenta może obejmować pomoc w:

  • przemieszczaniu się w wybrane miejsce,
  • skutecznym komunikowaniu się z otoczeniem,
  • załatwianiu spraw codziennych i urzędowych,
  • korzystaniu z oferty edukacyjnej, kulturalnej, sportowej i turystycznej,
  • aktywizacji zawodowej,
  • korzystaniu z różnych źródeł informacji, w czytaniu, prowadzeniu korespondencji,
  • korzystaniu z dostępnych na rynku form wsparcia z zakresu rehabilitacji społecznej.

W ramach asystentury mogą być świadczone usługi o charakterze higieniczno-pielęgnacyjnym pod warunkiem, że mają charakter wyłącznie usług towarzyszących i wymaga tego udział w życiu społecznym. Asystent nie może też wykonywać czynności medycznych oraz zadań z zakresu rehabilitacyjnych zdrowotnej.

Kto może skorzystać ze wsparcia asystenta w ramach projektu?

Osoby dorosłe i dzieci legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności (w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym w zakresie niepełnosprawności intelektualnej, psychicznej, sensorycznej, ruchowej lub innej, w tym sprzężonej) wymagających wsparcia asystenta funkcjonalnego w codziennym funkcjonowaniu. Asystentura dla dzieci w miejscu ich zamieszkania oraz poza nim ma na w celu odciążenie rodziców lub opiekunów prawnych od całodobowej opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością.

Kiedy i gdzie można skorzystać z asystenta?

Usługi asystenckie są realizowane dla mieszkańców powiatów: wrocławskiego, legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, polkowickiego oraz głogowskiego w okresie 10.10.2016-23.12.2016.

Jak zamówić usługę asystenta?

Zgłoszenia na usługę asystenta są przyjmowane od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 506 908 876 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Zgłoszenie można również wysłać listem na adres: ul. Kościuszki 80a, 50-441 Wrocław.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem usług asystenckich oraz wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie http://eudajmonia.pl/index.php?p=new&idg=mg,2&id=243

Usługi asystenckie będą świadczone do wyczerpania limitu tj. 1300 godzin do dnia 23.12.2016.

 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego z środków PFRON.
Biuro Projektu:
Fundacja EUDAJMONIA
ul. Kościuszki 80A, 50-441 Wrocław
tel.: +48 881 477 009 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.eudajmonia.pl

Eudajmonia logo