Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Festyn w Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich

Wersja dla słabowidzących:

0W dniu 18 czerwca 2016 r. na terenie Domu Dziecka im. św. Mikołaja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Kątach Wrocławskich odbył się V Festyn Integracyjny. Ten coroczny już zwyczaj niesie za sobą wiele aspektów, ale jednym z najważniejszych jest integracja wychowanków, pracowników, osób zaprzyjaźnionych z placówką, wolontariuszy oraz społeczności lokalnej – zarówno tej bliższej, jak i tej dalszej. Spotkanie odbyło się w atmosferze dobrej zabawy, uśmiechu i ogromnej serdeczności.
Festyn poprowadziły: Agnieszka Suska – Dyrektor Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich wraz z Olgą Tomaszewską – Zastępcą Dyrektora, które w imieniu swoim, dzieci oraz pracowników przywitały przybyłych gości: Kamila Zielińskiego – Wicewojewodę Dolnośląskiego, Macieja Badorę – Prezesa Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Małgorzatę Prus – Sędzię Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej, Arletę Szmigielską - Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, Magdalenę Kuźnicką – Zastępcę Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, Marcina Seretnego - Dyrektora Centrum Opieki CAW w Małkowicach, przedstawicieli Santander Consumer Bank oraz innych osób i instytucji współpracujących z Domem Dziecka.

Po części oficjalnej spotkania wychowankowie placówki zaprezentowali swoje talenty. Sekcja artystyczna wystawiła sztukę pt. „Kopciuszek –wersja nowoczesna". Pełne humoru, dowcipu, ale i pozytywnego przesłania przedstawienie zdobyło gromkie brawa publiczności. Następnie sekcja taneczna pod okiem profesjonalnego trenera Zumby - Matyldy Jałowiec, zaprezentowała swoje taneczne talenty. Występy zakończyły - Mini Talent Show w wykonaniu wokalnym, a także pokaz akrobatyki gimnastycznej, który zaprezentowali członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kopernik" z Wrocławia.
W czasie, gdy artystyczne występy dobiegały końca, na wszystkich uczestników Festynu czekały specjalnie przygotowane stanowiska, przy których każdy mógł znaleźć rozrywkę dopasowaną do swoich upodobań. Warsztaty florystyczne przygotowane przez profesjonalnych florystów - Barbarę Niezgodę oraz florystów ze Szkoły Medyk w Jaworze, zaskarbiły uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Powstałe kompozycje kwiatowe cieszyły oczy wszystkich zgromadzonych. Stanowisko sekcji artystycznej prowadzone przez pracowników Domu Dziecka i wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 12 w Wałbrzychu, przyciągnęło wszystkie wrażliwe dusze – malowanie twarzy, ręczne robienie biżuterii, zabawy w masie solnej, bańki mydlane i dmuchanie balonów, to tylko niektóre z propozycji bogatego wachlarza animacji, które miały miejsce podczas Festynu. Dla tych bardziej strudzonych i szukających odpoczynku przygotowano kącik z grami planszowymi, a najmłodszych można było zastać na warsztatach z bajkoterapii. Najstarsze grono wychowanek chętnie korzystało z zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie i paznokcie w wykonaniu profesjonalnych stylistek. W trakcie imprezy nie zabrakło grillowanych przysmaków i słodkości, które w dużym stopniu zostały przygotowane przez samych wychowanków oraz pracowników placówki.
Wiele atrakcji zapewniły także służby mundurowe, w tym: Ochotnicza Straż Pożarna z Małkowic, Państwowa Straż Pożarna nr 4 z Kątów Wrocławskich, a także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich wraz z Komisarzem Lwem. Pokazy sprzętu, wozów służbowych i ratowniczych oraz zajęcia z pierwszej pomocy wzbudziły olbrzymi entuzjazm wśród zgromadzonych gości.
Podczas Festynu nie zabrakło sportowych emocji. Wychowankowie i goście rozegrali pod okiem trenerów mecze piłki nożnej i siatkowej. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała w atmosferze fair play i dostarczyła wielu pozytywnych, sportowych wrażeń. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane nagrodami, pucharami i dyplomami. Ogrom emocji i dobrej energii towarzyszył wszystkim uczestnikom w trakcie trwania całego wydarzenia. Pogoda, choć spłatała małego psikusa, nie zabrała radości z zabaw, animacji, zawodów i wspólnie spędzonego czasu. Uśmiechy i rumieńce na buziach dzieci dały wyraz temu, jak wielu radosnych przeżyć dostarczył im ten wyjątkowy dzień!

1

2

3

4

5

6

7

8

9