Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Tydzień Pomocy Ofiarom Przemocy

Wersja dla słabowidzących:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu informuje, że Prokuratura Rejonowa w Środzie Śląskiej przy ul. Parkowej 1, we współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi w ramach akcji informacyjnej "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" prowadzić będzie w dniach 22 - 27 lutego 2016 roku w swojej siedzibie, punkty wsparcia i przekazywania informacji o rodzajach udzielanej pomocy oraz uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym.

Głównym założeniem obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, prowadzonego w tygodniu, w którym przypada ustanowiony w Polsce Dzień Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, (Dz. U. nr 59 poz. 517), jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W imieniu Organizatorów, wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach i poradach specjalistów oraz instytucje, organizacje pomocowe działające na rzecz ofiar przemocy chętne do współudziału w obchodach "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przemocy", serdecznie zapraszamy!

Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny z Prokuraturą Rejonową w Środzie Śląskiej pod numerem telefonu: 071/ 317 31 46 wew. 42.