Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych

Wersja dla słabowidzących:

logo PFRON 2011 rPowiat Wrocławski, przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, otrzymał dofinansowanie projektu „Zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim” dla Stowarzyszenia MONAR - Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla Dorosłych Hostel w Milejowicach (gmina Żórawina).

Dofinansowanie do zakupu mikrobusa w kwocie 59 901,76 zł uzyskano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II”. Całkowita wartość projektu wynosi 105 000 zł.

Zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych umożliwi Ośrodkowi transport podopiecznych do specjalistycznych placówek leczniczych i rehabilitacyjnych, udział w projektach i programach aktywności zawodowej, a także uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, wyjazdach turystycznych i imprezach sportowych skierowanych do osób z niepełnosprawnością. Pojazd jest również niezbędny w celu zaopatrzenia mieszkańców Ośrodka w artykuły medyczne, spożywcze i przemysłowe oraz w celu dowozu dzieci osób niepełnosprawnych do szkół i przedszkoli.