Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Piknik jakich mało!

Wersja dla słabowidzących:

zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się na piknikuNa terenie Jednostki Wojskowej 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia we Wrocławiu – Leśnicy przy ul. Trzmielowickiej 28, w dniu 28 czerwca 2014r. odbył się już III Powiatowy Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Międzynarodowego Dnia Dziecka i Dnia Rodziny organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.
Spotkanie otworzył Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego wraz z Arletą Szmigielską - Dyrektor Centrum oraz ppłk Kazimierzem Łuckim – Zastępcą Dowódcy Jednostki Wojskowej, którzy przywitali licznie przybyłych gości. W Pikniku wzięło udział ok. 360 uczestników, w tym: rodziny zastępcze, osoby prowadzące Rodzinne Domy Dziecka i ich podopieczni, a także sponsorzy, goście, animatorzy, wolontariusze oraz organizatorzy.

W tym roku Piknik przyjął inny niż te dotychczasowe charakter. Stało się to możliwe dzięki współorganizatorom imprezy – 10 Wrocławskiemu Pułkowi Dowodzenia. Uczestnicy prezentowali się na przygotowanej przez żołnierzy scenie w barwach moro, a w wojskowych namiotach korzystali z wielu atrakcji zapewnionych między innymi przez grupy animatorów – Trampolina i Soho, występ zespołu tanecznego Hanka, pokaz taneczny przygotowany przez wychowanki Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich, pokaz chemików
i robotyki, pokaz mody w wykonaniu dzieci i dorosłych, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy i paznokci, zabawy w dmuchanym zamku, wyścigi na gokartach.
W organizację zabawy włączyła się Fundacja „Przystanek Rodzina", która pomogła w dotarciu do sponsorów oraz przeprowadziła szereg zabaw. Dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach - Talent Show, sztafecie zadaniowo – sportowej, w tym w konkursie strzelania z broni pneumatycznej o puchar Dowódcy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.
Piknik uświetniły swoją obecnością także służby mundurowe: policja, straż miejska na koniach, straż pożarna z pieskami ratowniczymi oraz wojsko prezentujące techniczne wyposażenie Pułku. W takim miejscu nie zabrakło także grochówki i grillowanych przysmaków, a dla dzieci słodkości.
Piknik stał się świetną okazją do promowania idei rodzicielstwa zastępczego.
W jednym z namiotów, na utworzonym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie stanowisku, można było porozmawiać o pieczy zastępczej i skorzystać z proponowanych materiałów, ulotek, publikacji. Z kolei w innym prezentowano Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Wojewódzkiego Ośrodka Koordynująco – Populacyjnego.
III Powiatowy Piknik dla pieczy zastępczej z terenu Powiatu Wrocławskiego zakończono wręczeniem nagród głównych – dwóch chłodziarek Firmy Whirlpool oraz urządzenia wielofunkcyjnego Firmy Daro-Druk, które trafiły do rodzin zastępczych szczęśliwie wylosowanych przez Zuzannę Stasieńko - Dyrektora ds. zarządzania personelem w Firmie Whirlpool Polska S.A. we Wrocławiu oraz Arletę Szmigielską - Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Chociaż z rana pogoda nie nastrajała w tym dniu optymistycznie, słońce szybko nadrobiło swoją nieobecność i ogrzewało uśmiechnięte buzie dzieci do końca imprezy ku zadowoleniu opiekunów, gości i organizatorów.

DSC 0215

zdjęcie przedstawia rodziny, które wygrały w konkursie

przemówienie Pana Starosty Romana Potockiego

wystąpienie zespołu Hanki

na zdjęciu Dyrektor PCPR, przedstawiciel firmy Whirlpool, Zastępca Dowódcy Jednostki Wojskowej

Przejdź do pełnej galerii zdjęć